עו"ד עבודה

בעבר, כשאדם נתקל בקשיים במקום עבודתו הוא לרוב הרים ידיים מראש ולא ברר כיצד הוא יכול לעזור לעצמו. הסיבות לכך הן רבות ובראשן יחסי סמכות לקויים עם הממונים, חוסר אסרטיביות, וחוסר מודעות חברתית לנושא. בניגוד לכל כיום, כוחו של מקום העבודה כמו גם של הממונים ירדה לאור תהליכי חברתיים-כלכליים, והאדם מנסה יותר לפעול לשם הגברת שביעות הרצון שלו ממקום עבודתו, כמו גם תובע את הזכויות החוקיות המגיעות לו על פי דיני עבודה.

ההיוועציות היום עם עו"ד עבודה הן רבות ומועילות מאוד לפרט. במקרה של הלנת שכר, פיצויי פיטורין, פיטורין שלא כצדק, הרעת תנאים, יחסי עוסד-מעסיק, הפלייה במקום עבודה ועוד נושאים רבים ניתן לפנות ל עו"ד עבודה המומחה בתחום של דיני עבודה ולקבל הכוונה מקצועית כיצד ואיך לנהוג. עו"ד עבודה הוא עו"ד מומחה בתחום של דיני עבודה, ולרוב עוסק רק בתחום זה. ישנם עו"ד עבודה שעוסקים גם במשפט מסחרי, דיני נזיקין ועוד, אך לרוב עו"ד עבודה מתמקד בתחום של דיני עבודה מאחר וזהו תחום מאוד ענף ורחב. עו"ד עבודה יכול לסייע רבות לאנשים שמתלבטים האם וכיצד לפעול במקום עבודה מההבט המנהלתי והחוקי. שיחת הכרויות עם עו"ד עבודה יכולה להאיר נושאים בירוקרטיים ומהותיים באור חדש.

אל תשארו בתהיות לגבי הזכויות המגיעות לכם במסגרת עבודתכם. פנו לייעוץ אצל עו"ד תביעות ביטוח שאתם סומכים עליו. כאשר פונים לעו"ד עבודה חשוב מאוד לבחון את ניסיון משרדו בתחום, האם הוא עוסק בתחומים נוספים וכמובן להתרשם מהאינטרקציה הבינאישית איתו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *